Dobré jedlo

v Martine

Pochutiť si, posedieť si a dobre sa najesť

Región Turiec nie je známy len prekrásnou prírodou ale aj niekoľkými podnikmi, kde si môžete vychutnať dobré jedlo. V centre mesta Martin alebo priľahlých mestských častiach nájdete množstvo reštaurácií, pizzérií a bistier. Vybrať si môžete slovenskú, taliansku, vietnamskú, mexickú, čínsku a českú kuchyňu. Vyberie si naozaj každý. Vyberáme pre vás podniky, kde vás zaručene čaká kvalitné jedlo, milý personál a gastro zážitok.

Habanero steak pub

Steak pub, ktorý v okolí nemá konkurenciu. Habanero steak pub, ktorý je známy aj pod názvom Harley-Davidson steak pub patrí medzi najlepšie steak reštaurácie na Slovensku. Pub sa nachádza na adrese Jánošovská 5400, 038 61 Vrútky a je denne  otvorený do neskorých večerných hodín od 10:00 – 24:00. Výnimočnosť reštaurácie tvorí široká ponuka kvalitných steakov, výnimočne zariadený interiér a príjemná obsluha.

Reštaurácia má vlastné parkovisko a priestrannú letnú terasu. Pre deti je v blízkosti terasy vybudované detské ihrisko. Ponuka je plná kvalitných steakov a mexických jedál. My odporúčame vyskúšať teľací T-bone steak, Flinston steak alebo Farm steak. Ku čapovanému pivku vám pripravia výborné domáce zemiakové chipsy alebo tortilla chipsy. Každý mesiac ponuku rozšíria o Hot-Tip jedlo, ktoré môžete ochutnať iba raz, pretože ho v stálom menu nenájdete. Vysoká kvalita ponúkaných jedál, milý personál a jedinečné priestory už čakajú na vašu návštevu. 

Reštaurácia Hotel Victoria

Hotelová reštaurácia je známa kvalitným jedlom z kvalitných surovín. To, že je reštaurácia súčasťou hotela má niekoľko výhod a to najmä tú, že si v priestoroch reštaurácie môžete príjemne posedieť a vychutnať si jedlo bez toho, aby sa tam pohybovalo množstvo ľudí. Reštauráciu nájdete na adrese V. Žingora 9820, 036 01 Martin. Otvorené majú pondelok až sobota od 10:00 do 22:00 hod a taktiež v nedeľu od 17:00 do 21:00 hod.

Ponuka reštaurácie je zameraná na tradičné farmárske jedlá a hodovanie. Suroviny vo veľkej miere pochádzajú od lokálnych farmárov. Ku každej polievke dostanete výber domácich chlebov, ktoré pečú priamo v reštaurácií. Celý peceň chleba si môžete zakúpiť domov. V menu nájdete špeciality z diviny, domáce slivkové gule, šúľance, či pirohy. Výborné tradičné polievky ako kurací vývar, fazuľová na kyslo s údeným mäsom, gazdovská kapustnica, pálivá držková a iné. Jediné miesto v Turci, kde si farmárske špeciality a hodovanie naozaj vychutnáte.

Reštaurácia Hotel Turiec

Hotelová reštaurácia osloví aj náročnejších návštevníkov. Precízne stolovanie, profesionálne vyškolený personál a rôznorodá ponuka jedál naplní všetky vaše očakávania. Reštaurácia sa nachádza na adrese A. Sokolíka 2, 036 01 Martin prízemie Hotela Turiec.  Reštaurácia je otvorená denne od 8:00 – 22:00 hod.

Širokú a znamenitú ponuku jedál tvorí výber z Á la carte menu, sezónneho menu alebo ponuky bez mäsa. Jedlá pochádzajú z elegantnej európskej a svetovej kuchyne. Pri výbere surovín sú uprednostňovaný lokálny dodávatelia a a vysoká kvalita. Reštaurácia disponuje rozsiahlou ponukou kvalitných vín. V prípade, že si neviete vybrať personál reštaurácie vám rád poradí a odporučí víno, ktoré sa najlepšie hodí ku vybranému jedlu. Ochutnať tu môžete aj thajské špeciality PAD THAI a TOM  KHA GAI. Výsledkom inovatívneho prístupu ku gastronomickému umeniu sú špeciality, ktoré musíte ochutnať. 

NhaBe

Pomerne nový koncept vietnamského bistra v Martine. Bistro sa nachádza v centre mesta v pasáži na adrese M. R. Štefánika 22, 036 01 Martin. NhaBe môžete navštíviť pondelok až sobotu od 11:00 do 21:00 hod. Podnik disponuje vonkajšou terasou, kde si v letných mesiacoch môžete príjemne posedieť a vychutnať si výborné vietnamské jedlo. Energia, atmosféra a gastro zážitok uchváti jedného návštevníka. 

Stála ponuka jedál zahŕňa typické vietnamské jedlá: BUN BO NAM BO, PHO, NEM COUN, BANH MI, MI XAO, COM CHIEN. Z nápojov môžete ochutnať výbornú vietnamskú kávu, vietnamské pivo Saigon alebo pravý jasmínový čaj. Menu býva častokrát obohatené rôznymi sezónnymi ponukami. Ochutnajte pravý Vietnam v Martine. 

Reštaurácia Pasáž

Reštaurácia sa nachádza priamo na námestí v blízkosti budovy Slovenského komorného divadla.  Najesť sa môžete pondelok až štvrtok od 10:00 do 22:00 hod alebo piatok až nedeľa od 10:00 do 23:00 hod. 

Súčasťou reštaurácie je niekoľko krytých vonkajších terás. Ponuka zahŕňa špeciality slovenskej a svetovej kuchyne a cukrárenské výrobky. Priestory reštaurácie sú moderne zariadené a poskytujú dostatok priestoru na sedenie. V závislosti od sezóny majú kuchári pre vás pripravenú sezónnu ponuku. Menu je rôznorodé a rozsiahle. Môžete si vybrať z mäsitých, bezmäsitých, sladkých jedál alebo vás oslovia cestoviny, ryby, pizza, šaláty a burgre. 

Reštaurácia Česká hospoda

Tradičné české jedlá a atmosféra českej hospody. Reštaurácia je situovaná na námestí ulica 29. augusta 3, 036 01 Martin. Česká hospoda je otvorená od pondelka do nedele od 10:00 do 22:00 hod. Interiér reštaurácie je priestranný a disponuje aj pivničnými priestormi s typickou atmosférou. V letných mesiacoch si jedlo môžete vychutnať na vonkajšej terase. Ponuka pozostáva z klasických českých jedál, akými sú napríklad minútkové jedlá, chuťovky a jedlá k pivu, panvičky alebo jedlá pripravované na pive. Pochutnať si môžete na remeselnom pive z pivovaru Flámm. Vyskúšajte českú tradíciu v Martine. 

Plantáž bistro

Viac než len jedlo. Heslo, ktorým sa bistro riadi pri príprave svojej ponuky jedál. Krásne zariadené priestory bistra nájdete na adrese M.R. Štefánika 24/A, 036 01 Martin priamo v centre mesta. Otváracie hodiny od pondelka do piatka od 7:00 do 19:00 hod. Plantáž je výnimočná v tom, že je jediným vegánskym bistrom v Martine. Interior bistra má dušu a torí miesto, kde sa ľudia radi vracajú. 

Pochutnať si v Plantáži môžete okrem denného menu na tradičných slovenských jedlách vo vegan verzií, hamburgeroch, zákuskoch, koláčoch a wrapoch. V ponuke je taktiež raňajková ponuka, v ktorej nájdete smoothie bowls, chia pudingy, tofu praženice či plnené bagety. Vegáni aj nevegáni sú vítaní.

Overte si, či je váš termín voľný