Lyžiarske strediská v Turci

Lyžovačka s výbornými snehovými podmienkami

Bohatá nádielka snehu, upravené trate a rozprávkovo zasnežená príroda sú typické črty zimných mesiacov v Turci. V regióne sa nachádzajú tri väčšie lyžiarske strediská Winter Park Martinky, Valčianska dolina a Jasenská dolina. Lyžiarov a snowboardistov potešia dobré upravené zjazdovky. Milovníci adrenalínovej formy lyžovania a snowboardovania ocenia freestylové trate a upravené parky. Nekonečné možnosti športového vyžitia ponúka aj samotná príroda, ktorú ocenia najmä skialpinisti a vášniví turisti.

Winter Park Martinky

Lyžiarske stredisko, ktoré máte z  ubytovania Chata Kamien vzdialené 10 minút pešej chôdze. Winter Park Martinky sa vo výške 1150 – 1456 m.n.m. majestátne rozprestiera nad mestom Martin. Winter Park Martinky je lyžiarske stredisko známe výborne upravenými lyžiarskymi traťami, bohatou nádielkou prírodného snehu a prekrásnymi výhľadmi.

Pod zjazdovkami sa nachádza parkovisko, ktoré je pre návštevníkov bezplatné. V stredisku je 6 lanoviek a z toho jedna je šesťsedačková. Zjazdovky sú rozdelené do rôznych kategórií obtiažnosti (modrá-menej skúsení lyžiari, červená-stredne ťažká a čierna-skúsení lyžiari). Svoju jazdu si vychutnáte na 12 pravidelne upravovaných zjazdovkách. Unikátnosť strediska spočíva v garancií dobrých prírodných snehových podmienok. Občerstviť sa môžete priamo na zjazdovke v niekoľkých bufetoch typu fast food alebo v apres-ski bare na zjazdovke Flochova. Stredisko taktiež ponúka služby lyžiarskej školy, lyžiarskej škôlky, snowboardovej školy, požičovne lyží a snowboardov. Winter Park Martinky je počas sezóny otvorený denne od 8:30 do 16:00 a ponúka široké spektrum zliav pre rodiny s deťmi.

Snowland Valčianska dolina

Snowland sa nachádza v obci Valča vzdialenej 13 km od mesta Martin. Lyžiarske svahy strediska Snowland sú položené v nadmorskej výške 510 -830 m.n.m. Stredisko je zamerané na rodinný typ lyžovania a poskytuje 8 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 5600m. Ku vrcholu zjazdovky sa dostanete vďaka vleku alebo novej štvorsedačkovej lanovke. Pre tých najmenších je k dispozícií detský vlek na svahu lyžiarskej školy.

Zariadenia snowlandu sú známe svojou typickou architektúrou. Stredisko má dobré podmienky na lyžovanie od decembra do mája. Lyžuje sa na upravených a technickým snehom zasnežených lyžiarskych tratiach. Občerstviť sa môžete v reštaurácií HUMNO, HUNT v ski bare alebo niekoľkých bufetoch. Stredisko Snowland ponúka služby lyžiarskej aj snowboardovej školy. Vo Valči je veľmi obľúbené večerné lyžovanie, ktoré začína o 16:00 hod. a končí o 20:00 hod. Stredisko je počas zimnej sezóny otvorené denne a ponúka široké spektrum zliav pre študentov, seniorov, skupiny či rodiny s deťmi.

Stredisko Jasenská dolina

Lyžiarske stredisko Veľkej Fatry nachádzajúce sa 12 km od mesta Martin. Stredisko sa nachádza pod vrchom Lysec v nadmorskej výške 540 m.n.m. V Jasenskej doline nájdete dve lyžiarske strediská Kášová a Lehota.

Stredisko Kášová je prístupné po asfaltovej ceste z obce Belá-Dulice. Pod strediskom sa nachádza priestranné parkovisko s bezplatným parkovaním. V stredisku Jasenská dolina sa lyžuje na pravidelne upravovaných svahoch. Zjazdovky sú zasnežované technickým snehom a sezóna trvá od decembra do marca. V stredisku sa nachádzajú rôzne vleky a štvorsedačková lanovka s kapacitou 2400 osôb/min. Vďaka osvetleniu zjazdoviek je v Jasenskej doline možné aj večerné lyžovanie. Okrem lyžovania stredisko poteší ak bežkárov, ktorí môžu vyskúšať 7 km upravených bežeckých tratí.

Stredisko Lehota je určené pre pokročilých lyžiarov. V tomto stredisku je sezóna závislá od snehových podmienok, nakoľko nie sú zjazovky zasnežované technickým snehom. Na zjazdovke sa nachádza 700m dlhý vlek. Lyžiarske stredisko Jasenská dolina je otvorené počas sezóny denne od 8:00 do 16:00 hod. a od 16:30 do 20:00 hod. Stredisko ponúka aj zvýhodnené ceny, o ktorých sa informujte priamo v infocentre strediska.  

Overte si, či je váš termín voľný